15.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Bota Kovid-19

Covid-19, autoritetet gjermane nën presion për të rivendosur kufizime më të rrepta

Autoritetet gjermane po vihen nën presion për të rivendosur kufizime më të rrepta për të ndaluar pandeminë, ndërsa numri i rasteve të reja të koronavirusit në vend u rrit përsëri.

Për herë të tretë brenda pak më shumë se një muaji, më shumë se 2 000 infeksione të reja u regjistruan në Gjermani brenda një dite, sipas të dhënave nga instituti ”Robert Koch” i cili ka raportuar 2143 raste të reja në 24 orët e fundit.

Kancelarja Angela Merkel pritet të takohet me kryeministrat e 16 landeve gjermane javën e ardhshme për të koordinuar përgjigjen e kombit ndaj rritjes së numrit.

Një grup i parë i kufizimeve i futur në mars mbajti nën kontroll normat e infeksionit, por e hodhi ekonominë në recesion.

Related posts

I bie shkurt, australiani kalon tetë korsi me veturë dhe përplaset në fund – policia publikon pamjet rrëqethëse

Admin

Lejuan qenin që vazhdimisht ta kafshojë të arrestuarin, FBI heton zyrtarët policorë të përfshirë në këtë rast

Admin

Nxori armën dhe filloi të shtie mbi qytetarët në mes të rrugës, plagosen pesë persona në Manhattan – përfshirë sulmuesin

Admin

Macron goditet me vezë gjatë vizitës në një panair – presidenti francez befason me deklaratën

Admin

Presidenti i Koresë së Jugut sugjeron ndalimin e ngrënies së mishit të qenve

Admin

Burri në Angli ‘kërcënon të vrasë gruan me sharrë elektrike’, para se t’i vërë zjarrin vetes

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com