33.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Courtois: Hazard do të shpërthejë te Real Madridi

Thibaut Courtois ka shprehur besimin e tij të plotë në Eden Hazard.

Portieri i kombëtares së Belgjikës beson se shokut të tij të skuadrës nuk do t’i duhet shumë kohë për të treguar veten me fanellën e ‘Los Blancos’.

Courtois ka thënë se Hazard do të shpërthejë me fanellën e bardhë, përkundër se deri më tani nuk ka treguar shumë, ndonëse si pasojë e lëndimeve që e përcollën.

“Hazard? Nuk kam dyshime, jam i sigurt se do të shohim më të mirën nga Eden Hazard”, ka thënë Courtois.

“Ai është i pari me dëshirën për të treguar këtë. E shoh atë shumë të mirë, me shpresën se ai mund ta provojë këtë”, shtoi portieri belg.

Thibaut Courtois dhe Eden Hazard janë shokë skuadre te kombëtarja e Belgjikës dhe skuadra e Real Madrid.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More