-1.2 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Conte lë derën hapur për rikthimin në Itali

Trajneri i Interit, Antonio Conte, nuk e ka mbyllur derën për një rikthim të mundshëm në kombëtaren e Italisë.

Megjithatë, ai ka thënë se sfida më e madhe që ka marrë përsipër ndonjëherë është pikërisht klubi të cilin po drejton tani.

“Kur njerëzit flasin për mua, ka gjithmonë një” por “. Ata thonë: ‘Ai është një trajner i mirë, por…’. Kjo ‘por’ më zemëron paska. Futbolli është pasioni im, më pëlqen të shikoj trajnerë që kanë ide”, u shpreh Conte.

“Unë jam më i përgatitur falë përvojave të mia. Më këshilluan që të mos bashkohesha me Interin, por më pëlqejnë sfidat, dhe kjo është më e vështira në karrierën time ”.

Po ekipi Kombëtar? A është ky një kapitull i mbyllur?

“Absolutisht jo, kjo më jep të zhvishem të mendoj për ekipin kombëtar. Dera ime do të jetë gjithmonë e hapur për Italinë”.

Theksojmë se Conte ishte trajner i Kombëtarës së Italisë në periudhë 2 vjeçare, pra, nga viti 2014 deri në EURO 2016.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com