2.8 C
Skopje, NM
24/09/2021
DailyNews.mk
Showbiz

Conchata Ferrell death: Two and a Half Men star dies aged 77

Tributes have been paid to Two And A Half Men actress Conchata Ferrell, who has died aged 77.

She reportedly died on Monday as a result of complications from cardiac arrest.

Her former co-stars were among those to pay their respects, with Charlie Sheen describing her as an “absolute sweetheart”.

Ferrell played cantankerous housekeeper Berta on the popular sitcom, starring alongside Jon Cryer, Angus T Jones, Sheen, and later Ashton Kutcher.

Sheen, who was fired from Two And A Half Men in 2011, tweeted a picture of him and Ferrell on set and described her as “an absolute sweetheart a consummate pro a genuine friend a shocking and painful loss”.

Related posts

Dafina Zeqiri me plot elegancë në MPJ-në e Suedisë, nuk arrin të fitojë çmimin “Eksporti Muzikor i Vitit”

Admin

Luana Vjollca bëhet me shtëpi në Kosovë

Admin

Plas keq sherri mes Teas dhe Beartit, ish-e dashura e quan…

Admin

“Një ditë çdo gjë do ketë kuptim”, Fifi bën paralajmërimin e këngës së radhës me disa poza ngacmuese

Admin

Mozzik dhe Loredana vijnë me këngën e re “Immer wenn es regnet”

Admin

Amelia Hamlin vesh një rrjetë metalike të tejdukshme pas ndarjes nga Scott Disick

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com