2.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Ekonomi

Çmimet e derivateve nuk ndryshojnë këtë javë

Komisioni Rregullator për Energjetik në mbledhjen e sotme ka vendosur që të mos ndryshojë çmimet e derivateve të naftës, përpos çmimit të Vajit Ekstra të Lehtë për Amvisëri i cili lirohet për gjysmë denarë.

Pra, edhe në javën në vijim mbeten në fuqi çmimet aktuale. Një litër Eurosuper BS-95 do të kushtojë 61 denarë, ndërsa Eurosuper BS-98 do të shitet për 63 denarë.

Një litër Dizel do të kushtojë 52 denarë.

Çmim i ri i Vajit për amvisëri do të jetë 41 denarë. /SHENJA/

Related posts

Ministri Hoxha mori pjesë në konferencën “Bletaria e qëndrueshme – përvoja dhe praktika”

Admin

Fillon zbatimi i Kodit të ri për menaxhim koorporues të shoqatave të listuara në Bursë

Admin

Një e treta e rrjetit të Telekomit gati për 5G

Admin

Kosova dhe Banka Botërore nënshkruajnë marrëveshjen prej 47 milionë euro për reformimin e ndihmave sociale

Admin

Ligjëratë “Bletari e qëndrueshme – përvoja dhe praktika”

Admin

Zaev siguron: Çmimi i energjisë elektrike nuk ndryshon së paku deri në fund të vitit

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com