15.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Ekonomi

Çmime të reja të derivateve të naftës

Komisioni Rregullator për Energjetik në RMV-të, në mbledhjen e sotme ka vendosur që për 0.50 denarë të lirohen çmimet e benzinave, ndërsa mbetet i pandryshuar çmimi i Dizelit.

Sipas vendimit çmimi i ri i një litër EUROSUPER BS-95 është 59,00 denarë, ndërsa EUROSUPER BS-98 do të jetë 61,00 denarë.

Çmimi i Dizelit nuk ndryshon dhe një litër dizel do të kushtojë 50,50 denarë.

Poashtu nuk do të ndryshoj as çmimi i Vajit Ekstra të Lehtë për Amvisëri dhe do të kushtojë 50,50 denarë për litër.

Related posts

Nga mesnata çmime të reja të derivateve të naftës

Admin

Ministria e Ekonomisë do ta shënojë Ditën Botërore të Turizmit

Admin

Bankat shtyjnë shlyerjen e 60% të kredive

Admin

60% e investimeve të huaja të orientuara në patundshmëri – Ekspertët: Nuk ndihmojnë në punësim

Admin

CFO-ja e “Huawei”-t Meng Wanzhou largohet nga Kanadaja dhe arrin në Kinë

Admin

Kina dhe Gjermania, protagoniste të rimëkëmbjes globale

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com