11.8 C
Skopje, NM
24/09/2021
DailyNews.mk
Ekonomi

Çmime të reja të derivateve, shtrenjtohet nafta, lirohet benzina

Komisioni Rregullator për Enerjgetikë ka publikuar çmimet e reja të derivateve. Benzina do të lirohet ndërsa dizeli do të shtrenjtohet, informon Zhurnal.

Çmimet e benzinës EUROSUPER BS 95 dhe 98 do të lirohen për një denar e gjysmë, e kështu BS 95 do të kushtojë 59 denarë, ndërsa BS 98 do të kushtojë 61 denarë.

Sa i përket dizelit, ajo do të shtrenjtohet. Çmimi i dizelit rritet për gjysmë denari dhe çmimi i ri do të jetë 50 denarë për litër.

Çmimet e reja hynë në fuqi nga mesnata.

Related posts

“Vjelja e mollëve të Prespës” nga 25 deri më 27 shtator

Admin

Besimi: Obligacioni strukturor 10 vjeçar për konsolidim fiskal të komunave

Admin

Rajoni juglindor më së shumti merr pjesë në krijimin e bruto vlerës së shtuar në bujqësi

Admin

Mitreska: Politika monetare është një nga shtyllat e rimëkëmbjes së ekonomisë

Admin

Zaev dhe Besimi do t’i propozojnë Propozim-ndryshimet e Ligjit për financimin e komunave

Admin

Analizë: Edhe 30 milion euro për zhvillim të zonave kufitare Maqedoni e Veriut – Bullgari

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com