9.8 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Chiellini shpalos gjithçka, flet për rivalitetin me Zlatanin dhe Van Dijk

Giorgio Chiellini së fundmi ka thënë se ai nuk ka kualitetet e Virgil Van Dijk ose qendërmbrojtësit tjetër, Sergio Ramos.

Në një intervistë për So Foot, Chiellini bisedoi për tipin e karakterit që ai ka në fushë dhe se si mundohet të jap më të mirën nga vetja javë pas jave.

Fillimisht ai tregoi për rivalitetin që ka me lojtarin e Milanit, Zlatan Ibrahimovic, duke thënë se janë kundërshtarë që nga vitit 2006.

“Unë e respektoj shumë Ibrahimovcin dhe një gjë të tillë e marrë edhe nga ai. Ai u bë kundërshtari im kryesor kur u transferua në Inter”, u shpreh ai.

Italiani tregon se kur arrin që të ndalojë ndonjë aksion dhe kësisoj të mos pësojnë gol, është një ndjenjë më e mirë sesa të shënosh gol, sipas tij.

“Është një ndjenjë  tjetër kënaqësie, pritjet në ndeshje të rëndësishme, i mbajë me vete gjithmonë dhe nuk i harrojë”.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com