1.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Sport

Chelsea po mendon ta blindojë Rudigerin me kontratë të re, por gjermani kërkon pagë sa të Lukakus

Antonio Rudiger është njëri nga mbrojtësit më në formë jo vetëm te Chelsea, por në gjithë Evropën.

Qendërmbrojtësi gjerman ka pasur paraqitje fantastike këtë edicion, duke u shndërruar në lider të mbrojtjes te The Blues.

Duke parë formën e jashtëzakonshme të lojtarit, Chelsea tanimë ka nisur negociatat për kontratën e re të tij.

Rudiger është futur në vitin e fundit të kontratës dhe londinezët nuk duan që në fund të sezonit të largohet i lirë gjermani nga skuadra.

Chelsea i ka ofruar një kontratë të re me pagë prej 140 mijë eurove në javë, por kjo ofertë është refuzuar.

28-vjeçari dëshiron 200 mijë euro në javë, pagë të cilën për momentin e marrin vetëm lojtarët si Romelu Lukaku, N’Golo Kante dhe Timo Werner.

Bisedimet mes lojtarit dhe klubit do të vazhdojnë deri në gjetjen e një gjuhe të përbashkër për vazhdimin e kontratës, pasi Chelsea nuk dëshiron të heq dorë nga ai.

Gjithsesi skuadrat e mëdha si Bayern Munich, Real Madrid e Paris Saint Germain janë duke monitoruar situatën e tij dhe e kanë në listën e dëshirave reprezentuesin gjerman.

Rudiger ishte bashkuar me Chelsean në verën e vitit 2017 nga Roma për një shumë prej 35 milionë eurove.

Related posts

Milani mer kreun pasi mezi mposhti Bolognan dhe atë me dy lojtarë më tepër

Admin

Skandal nga shteti serb, nuk i lejon boksierët e Kosovës të futen në territorin e tyre

Admin

Bayerni shënjestëron Osimhenin si zëvendësues të Lewandowskit

Admin

Arsenali kthehet te fitoret, mposht Aston Villën

Admin

Evra shokon botën e futbollit: Jam abuzuar seksualisht në moshën 13-vjeçare – momenti më i vështirë kur i tregova familjes

Admin

Salah ‘gjuan topin’ kah kryesia e klubit: Sa më përket mua, do të luaj te Liverpooli deri në fund të karrierës

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com