30.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Sport

Chelsea i irrituar me bisedimet për Haalandin, kthen vëmendjen kah Lewandowski

Chelsea është i gatshëm të lëvizë për Robert Lewandowki pasi ata vazhdojnë të jenë të irrituar në bisedimet me Borussia Dortmundin për Erling Haaland.

Sipas The Sun, Blutë janë përpjekur kot të bindin Dortmundin të pranojë një marrëveshje lojtarë plus para për Haaland, i cili vlerësohet 150 milionë funte.

Kjo i ka detyruar kampionët e Evropës të ringjallin interesin e tyre për sulmuesin rekordmen të Bayern Munichut, Lewandowskin ndërsa përpiqen t’i japin trajnerit Thomas Tuchel golashënuesin më të mirë që ai dëshiron.

Por, Chelsea përballet me një ‘luftë’ për ta sjellë Bayernin në tavolinën e negociatave për reprezentuesin polak.

Kampionët gjermanë duan që 32-vjeçari të nënshkruajë një zgjatje të marrëveshjes së tij aktuale, e cila skadon në verën e vitit 2023.

Por, klubi londinez ka burime të mjaftueshme financiare për të provuar vendosmërinë e klubit gjerman rreth një largimi të polakut.

Lewandowski mbush 33 vjeç muajin e ardhshëm dhe një ofertë prej 50 milionë funtesh thuhet se mund ta bind klubin gjerman ta lejoj largimin e tij, pasi nëse lojtari kërkon largimin, atëherë çmimi i tij mund të bie edhe më shumë.

Related posts

“A mund të luajmë çdo javë?” – tifozët e Queens Park Rangers tallen me Unitedin

Admin

Australianet vendosin rekord botëror në not

Admin

Drilon Ibrahimi theu rekordin shtetëror edhe pse gara për të në Lojërat Olimpike përfundoi

Admin

Xhudisti shqiptar i pafat: Lëndohet në xhiron e parë, u dashtë intervenimi mjekësor

Admin

Osmani: Majlinda është Kosova, për ne mbetet kampione olimpike e përhershme

Admin

Driton Kuka shkruan me shumë emocion pas eliminimit befasues të Majlinda Kelmendit

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More