8.8 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Chelsea arrin fitoren e parë nën urdhërat e Tuchel, mposht Burnleyn

Chelsea ka mposhtur Burnleyn në kuadër të xhiros së 21-të të Premierligës.

Kjo ishte fitorja e parë e menaxherit Thomas Tuchel, i cili u emërua në krye të “The Blues” javën e kaluar.

Chelsea e dominoi ndeshjen dhe nuk la vend për befasira, skuadra nën drejtimin e gjermanit po duket më solide në mbrojtje dhe më agresive në presing.

Ishte kapiteni, Cesar Azpilicueta, i cili i dha avantazhin skuadrës në minutën (40’).

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin minimal 1-0 në favor të vendaseve.

Në pjesën e dytë, Tuchel reagoi me disa zëvendësime, por goli erdhi në fund.

Goditjen përfundimtare e dha i rikthyeri, Marcos Alonso, pas një asistimi nga Christian Pulisic në minutën (84’).

Rezultati përfundimtar, Chelsea 2-0 Burnley.

Tani Chelsea ngjitet në pozitën e shtatë me 33 pikë gjithsej, ndërsa Burnley zbret në pozitën e 16-të me 22 pikë.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com