9.8 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport

Challandes largohet nga Kosova me rekord pozitiv të rezultateve

Bernard Challandes ka pasur rezultate relativisht pozitive gjatë punës më shumë se katërvjeçare te Përfaqësuesja e Kosovës.

Sot (e mërkurë) është konfirmuar zyrtarisht se Challandes ka ndarë rrugët me Përfaqësuesen e Kosovës.

Largimi i tij si përzgjedhës i Kosovës vjen pas një marrëveshje konsensuale më Federatën e Futbollit të Kosovës (FFK).

Sukseset e zviceranit me Kosovën ishte të pakta, por rezultatet e tij nuk ishin edhe aq të këqija gjatë kohës te ‘Dardanët’, përcjell Telegrafi.

Challandes ka zhvilluar gjithsej 37 ndeshje zyrtare me Kosovën, duke marrë 16 fitore, 8 barazime dhe 13 humbje.

Goldallimi ishte pozitiv me “Dardanët” që kanë shënuar 56 gola dhe kanë pranuar 45 sosh gjatë kohës së Challandes.

Nga kjo i bie se Kosova ka mbledhur 56 pikë gjatë kohës së 70-vjeçarit Challandes apo 1.51 pikë për ndeshje. 

Related posts

Dani Alves i vet ofrohet Barcelonës pas largimit nga Sao Paolo

Admin

KH Besa arrin në Bosnje dhe Hercegovinë para ndeshjes në EHF Cup

Admin

Laporta flet për transferimet e mundshme të Barcelonës në janar

Admin

Gjashtë hapat që duhet t’i ndjekë Newcastle për t’u bërë Manchester City i ri

Admin

Xavi zbulon sekretet e tij prej trajneri

Admin

‘Na kritikojnë ne, por ka nga ata që nuk fitojnë prej 10 vitesh’, Nedved ngre zërin ndaj kritikëve

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com