22.4 C
Los Angeles
November 30, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni

Çfarë moti do të kemi sot?

Shkup, 22 nëntor – Moti sot do të jetë kryesisht i vranët dhe me reshje lokale shiu. Reshjet e shiut do të nisin nga mesi i ditës në pjesën perëndimore dhe do të përhapen gjatë natës në pjesët e tjera të vendit, ndërsa në pjesët perëndimore do të ketë intensitet më të madh të reshjeve.

Temperatura minimale do të lëvizë në intervalin prej -2 deri në 6, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 8 deri në 15 gradë Celsius.

Në Shkup pritet mot i ngjashëm me temperaturë minimale deri 1 gradë Celsius, ndërsa temperatura maksimale pritet të arrijë 12 gradë Celsius.

Related posts

VMRO-DPMNE: MEPSO-ja po fundoset në borxhe, ndërkaq blen bileta avioni në vlerë prej 125 mijë eurove

admin

Sigurohet akomodim i përkohshëm i 131 qytetarëve afganë të punësuar në Kombet e Bashkuara

admin

Zejdi godet pushtetin aktual: Pyetne Talat Xhaferin si u zgjodh kryetar Kuvendi

admin