10.8 C
Skopje, NM
15/06/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Cavani debuton për Unitedin kundër PSG-së

Edinson Cavani nuk do të mundet të bëjë debutimin në Premierligë këtë fundjavë, pasi po kalon një periudhë të vetë-izolimit.

Sulmuesi duhet të presë xhiron e ardhshme, kur Manchester United takohet me Newcastle United.

Por, nëse uruguaianit i duhet të presë për debutimin në Premierligë, ai atë mund ta bëjë në Ligën e Kampionëve, në mesjavën e ardhshme.

Do të ishte një debutim special për Cavanin, me Manchester United që luan kundër PSG-së në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Cavani ka qenë pjesë e PSG-së për shtatë sezone, dhe në 301 paraqitje shënoi 200 gola.

Futbollisti te Manchester United u transferua si lojtar i lirë.

Related posts

Një tifoz në gjendje të rëndë, ra nga ulëset e stadiumit gjatë ndeshjes Angli – Kroaci

Lea Musliju

Kryendeshja e ditës së sotme, Spanjë – Suedi

Lea Musliju

Poloni – Sllovaki, ndeshja tjetër që zhvillohet sot

Lea Musliju

Mbyllet baras pjesa e parë mes Austrisë dhe Maqedonisë së Veriut

Lea Musliju

Pandev bëhet golashënuesi i dytë më i vjetër në histori të Kampionatit Evropian

Lea Musliju

Gabim në mbrojtje nga Austria, përfiton Pandev dhe barazon rezultatin

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More