24.8 C
Skopje, NM
24/06/2021
DailyNews.mk

Category : Uncategorized

Гир: Заеднички интерес е меѓувладината конференција да биде закажана што порано

Admin
Евроамбасадорот во Северна Македонија Дејвид Гир, денеска на прес-конференција рече дека тоа што треба сега да се направи е да се усвои преговарачката рамка за...

Историчарите продолжуваат со напорите за приближување на ставовите

Admin
Додека трае дводневната средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, властите во Скопје со пораки дека разговорите со Бугарија ќе продолжат и...

Српскиот амбасадор во Подгорица беше протеран оправдано, смета Ѓукановиќ

Admin
Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ денеска изјави дека амбасадорот на Србија во Подгорица, Владимир Божовиќ оправдано е протеран од Црна Гора. Ѓукановиќ оцени дека...

Вархеј ја поздрави одлуката на Србија, ја повика и Црна Гора да направи ист чекор

Admin
Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеј го поздрави потегот на српската Влада да ја повлече одлуката за протерување на црногорскиот амбасадор од земјата. – Ја повикувам...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More