24.8 C
Skopje, NM
25/06/2021
DailyNews.mk

Category : Спорт

Спорт

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за наградата на ФИФА

Lea Musliju
Роберт Левандовски е освојувач на „ФИФА Бест“ наградата како најдобар фудбалер во 2020, победувајќи ги легендарните Лионел Меси и Кристијано Роналдо, откако имаше фантастична сезона...
Спорт

Казната на Русија скратена на две години, остануваат без химна и знаме

Lea Musliju
Судот за арбитража во спортот (ЦАС) во Швајцарија одлучи да ја преполови суспензијата од четири години на Русија од интернационалните спортски натпреварувања, но тоа значи...
Спорт

Волејот на Ибрахимовиќ е најдобар гол во историјата на МЛС лигата

Lea Musliju
Американската МЛС фудбалска лига го одбираше најдобриот гол од формирањето на лигата. Наградата оди во рацете на шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ кој е актуелен играч...
Спорт

Ривер Плејт го декласираа Насионал

Lea Musliju
Фудбалерите на Ривер Плејт изборија пласман се пласираа во полу-финалето, во Копа Либертадорес. Аргентинците, во четврт-финалниот реванш, среде Монтевидео, го декласираа Насионал со 6:2. Првиот...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More