15.8 C
Skopje, NM
13/06/2021
DailyNews.mk

Category : Хроника

Поранешен албански министер почина од коронавирус

Admin
Поранешниот албански министер за евроинтеграции и за координација на владата, Марко Бело почина денеска на 59-годишна возраст како последица на коронавирусот. По дијагностицирањето на Ковид-19,...

Ужас во Црна Гора: Маж се разнесе со бомба пред обвинителството во Цетиње

Admin
Денес, 61-годишен маж од Цетиње, Д.Д. изврши самоубиство активирајќи рачна бомба пред зградата на обвинителството во Цетиње, соопшти црногорската полиција. Самоубиството се случило на влезот...

Тешка сообраќајка во Трубарево, загина мотоциклист

Admin
Денеска околу 13.00 часот во с. Трубарево се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко возило „бмв“ со скопски регистарски таблички, управувано од Д.Д. (1948),...

437 санкционирани возачи во Скопје, од кои 140 за пречекорена брзина

Admin
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (10.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More