34.8 C
Skopje, NM
22/06/2021
DailyNews.mk

Category : Свет mk

Нов Зеланд – единствена земја во светот која се справи со коронавирусот

Admin
Нов Зеланд е единствената земја во светот која досега целосно го елиминирала коронавирусот.Според премиерката Џасинда Ардерн, оваа цел е постигната од амбиција, но и од...

Бајден: Дејтонскиот договор донесе мир, но работата не е целосно завршена

Admin
Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден порача дека Дејтонскиот договор донесе мир во БиХ, го реафирмира нејзиниот суверенитет, територијален интегритет и независност, но и дека 25...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More