34.8 C
Skopje, NM
22/06/2021
DailyNews.mk

Category : Регион

Поранешен албански министер почина од коронавирус

Admin
Поранешниот албански министер за евроинтеграции и за координација на владата, Марко Бело почина денеска на 59-годишна возраст како последица на коронавирусот. По дијагностицирањето на Ковид-19,...

Ужас во Црна Гора: Маж се разнесе со бомба пред обвинителството во Цетиње

Admin
Денес, 61-годишен маж од Цетиње, Д.Д. изврши самоубиство активирајќи рачна бомба пред зградата на обвинителството во Цетиње, соопшти црногорската полиција. Самоубиството се случило на влезот...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More