24.8 C
Skopje, NM
24/06/2021
DailyNews.mk

Category : Мода

Панк, одела и сексапил во новата колекција на Живанши

Lea Musliju
Почнува со смирени, елегантни и минималистички одела, а завршува со ексцентрични панк верзии на луксузот со предимензионирани геометриски облици вметнати преку деталите – во својата...

Врвот на елеганцијата во новата колекција на Емпорио Армани

Lea Musliju
леганцијата е базичната нота која ја диктира естетиката на Емпорио Армани. Со новата колекција презентирана на Миланската модна недела, за сезоната пролет-лето 2021, таквата елеганција...

Фантастична колекција на Диор: И комфорот може да биде луксузен

Lea Musliju
Во својата визија за Диор, креативната директорка Марија Грација Кјури, смело создава една нова перцепција за луксузната француска модна куќа. Новиот пејсаж на светот, вклучително...

Валентино: Колекција во која минимализмот функционира како врвен луксуз

Lea Musliju
Во својата суштина, модата е огледало на сите сложени општествени релации и случувања, актуелни овде и сега. Нејзната есенција е нераскинливо ткиво на општествениот организам...

Од XXS до XXL: Панталоните на Викторија Бекам подмладуваат за 10 години, создадени се за секоја жена

Lea Musliju
Модните дизајнери за себе секогаш многу, многу внимателно ги избираат своите парчиња облека. Една од најпознатите британки денес, Викторија Бекам на модната недела во Лондон...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More