15.8 C
Skopje, NM
13/06/2021
DailyNews.mk

Category : Ковид-19

Здравствените домови почнуваат со подготовки за процесот на вакцинација против Ковид-19

Admin
Повеќе клучни сегменти за процесот на вакцинација, чување и дистрибуција на вакцината против Ковид-19, начинот на нејзина апликација, процесот на вакцинирање и како тоа ќе...

Филипче: Обезбедени се 833.000 вакцини против ковид-19, вакцинирањето не е задолжително и не ги опфаќа децата

Admin
Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес-конференција посочи дека обезбедени се 833 илјади вакцини за 400 илјади граѓани прекус „Ковакс” механизмот и дека во...

Градоначалниците на Битола и Гостивар се позитивни на коронавирус

Admin
Градоначалниците на општините Битола и Гостивар Наташа Петровска и Арбен Таравари, преку социјалните мрежи известија дека се заразени со коронавирус. „По резултатите од денешниот направен...

Состојбата со Ковид-19 под контрола, здравствениот систем се подготовува за вакцинација

Admin
Бројот на заболени од Ковид-19 минатата недела е намален за 9,9 отсто, а се зголеми бројот на оздравените. Надлежните сметаат дека состојбата е под контрола,...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More