15.8 C
Skopje, NM
13/06/2021
DailyNews.mk

Category : Избор од уредникот

Избор од уредникот Политика

ИВЗ по средбата со Стојанче Ангелов: Пристрасно и злонамерно информирање за нашите разговори

Admin
Националните и историските вредности, како што се оние на ОВК – Национално ослободителната армија – или други организации, не беа и не можеа да бидат...

Американската амбасадорка Брнз го честиташе пласманот на фудбалската репрезентација на ЕП

Admin
Американската амбасадорка во С. Македонија, Кејт Брнз им честиташе на македонските фудбалери за пласманот на Европското првенство. -Честитки за историското квалификување за Европското првенство во...

Што е попис на населението

Admin
За „Нова Македонија“м-р Дончо Герасимовски Темата за попис на населението, домаќинствата и становите е присутна и доста актуелна особено по прекинатиот, незавршен и поништен попис...

Несторовска: Забележан континуиран пораст на деца жртви на трговија со луѓе, потребна поенергична акција за справување со модерното ропство

Admin
Tрговијата со луѓе не е само кривично дело со елементи на организиран криминал, туку многу повеќе – модерно ропство. Жртвите на трговија со луѓе не...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More