DailyNews.mk

Category : Економија

Пошта месецов ќе склучи договор со „Халк банка“, платниот промет ќе почне до март

Admin
Околу десет милиони евра долг кој е генериран по разни основи наследил новиот генерален директор на „Пошти“, Јани Макрадули. Тој за долговите вели дека не...

Догодина постепено стабилизирање на странските директни инвестиции, вели гувернерката Ангеловска Бежоска

Admin
Странските директни инвестици годинава ќе бидат забавени на ниво од 1,6 проценти од БДП, а за догодина се очекува постепено стабилизрање на три проценти од...

ВИДЕО: 17.2 милиони евра ќе бидат поделени на 400 компании за помош од ковид-кризата

Admin
Вкупно 400 компании ќе добијат 17,2 милиони евра финансиска поддршка, соопшти премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција во Владата. „Целта е модернизација на процесите,...

Бектеши најавува грантови за туристички агенции, за ресторани за свадби и игротеки

Admin
Започнува реализација на шест мерки во рамки на Министерството за економија од четвртиот пакет економски мерки на Владата за ревитализација и рестарт на економијата во...

ФИТР: Нови 4 алатки за дигитализација на општините – поефикасен и поотворен јавен сектор

Admin
Фондот за иновации и технолошки развој и УНДП успешно реализираа јавен повик за дигитализација на општините – пилот, чија цел е полесен пристап и поквалитетни...

Фронт 21/42 незадоволни од расправата за прогласување на дел од Шар Планина за национален парк

Admin
Фронт 21/42 реагира во врска со јавната расправа по нацрт-законот за прогласување на дел од Шар Планина за национален парк. „Вчерашната јавна расправа по нацрт-законот...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More