28.8 C
Skopje, NM
16/09/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Casemiro: Pak njerëz e dinë që mbiemri im nuk është Casemiro

Ndërsa priste ndeshjen me kombëtaren e Brazilit, Casemiro dha një intervistë për një televizion spanjoll.

Casimiro aktualisht është me Brazilin në Peru ku do të luajë ndeshjen e raundit të dytë në kualifikimet e Amerikës së Jugut për Kupën e Botës.

Casimiro foli për formën aktuale të Brazilit, vlerësoi shokët e tij të skuadrës dhe trajnerin, foli për Real Madrid dhe tërhoqi vëmendjen duke shpjeguar se Casimero nuk është mbiemri i tij.

“Pak njerëz e dinë që mbiemri im nuk është Casimiro. Kur luaja në një ndeshje në Brazil, njerëzit filluan të më thërrisnin Casemiro. Kam luajtur një ndeshje të shkëlqyeshme dhe vendosa të vazhdoj të quhem kështu”, tha braziliani.

Gjeni se si ai zgjodhi numrin 14.

“Kur u ktheva pasi isha në Porto më thanë që të zgjidhja midis 21 dhe 14. Unë nuk mendoja shumë, mora 14 për shkak të Xabi Alonso dhe Guti. Ata ishin lojtarë me të cilët jam rritur dhe kam mësuar nga ata”, tha Casimiro.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com