12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Cadiz CF – Atl Madrid, formacionet zyrtare

Cadiz CF do të ndeshet me Atletico Madrid në kuadër të xhiros së 21-të të La Ligas.

“Los Colchoneros” kërkojnë fitoren e radhës për tu shkëputur nga rivalët lokal, Real Madrid, të cilët humbën ndeshjen e tyre te fundit ndaj Levantes në Santiago Bernabeu.

Atletico Madrid qëndron në pozitën e parë me 47 pikë, shatë më shumë se Reali dhe një ndeshje më pak të zhvilluar.


Nën shkëlqimin e Luis Suarez, “Los Colchoneros”, kanë formë mahnitëse këtë sezon, ata kanë pranuar vetëm tetë gola.

Cadiz qëndron në pozitën e 13-të me 24 pikë, ata kanë treguar lojë të mirë këtë sezon, duke mposhtur Barcelonën dhe nuk duhet nënvleftësuar si skuadër.

Suerez ishte në dyshim për këtë ndeshje, por starton nga minuta e parë, ndërsa Trippier është i suspenduar nga FIFA, ndërsa Carrasco dhe Hermoso kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

Formacionet zyrtare të klubeve.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com