5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Buzëqesh Pirlo, lajme të mira para ndeshjes me Interin

Andrea Pirlo mund të jetë i lumtur me lajmet e fundit të stafit mjekësor të Juventus.

Juventus do të ndeshet me Interin në kuadër të xhiros së 18-të të Serie A, dhe pavarësisht se më parë u tha se do të ketë problem me lëndimet dhe mungesat, tani disa lajme të mira në kampin “Bianconeri”.

Sipas “SportMediaset.com”, Federico Chiesa dhe Weston McKennie janë stërvitur, por ndaras nga ekipi i parë. Progresi i tyre është më i mirë sesa ishte menduar fillimisht dhe sipas artikullit, trajneri i Juventus, Andrea Pirlo, mund ti ketë ata të gatshëm për ndeshjen e së dielës.

Sipas zërave të fundit edhe testimet e Alex Sandro dhe Juan Cuadrado kanë rezultuar negative dhe pritet të paraqiten të dielen, por duhet t’ju nënshtrohen edhe një testi paraprak për të qenë të sigurt.

Kjo do të thotë se Pirlo, mund të ketë në dispozicion katër futbollistë në derbin ndaj Interit. Në mbrojtje pritet të jenë dyshja, Chiellini dhe Demiral.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com