33.3 C
Los Angeles
August 8, 2022
DailyNews – MK
VIP YJET

BTS kryeson me katër çmime në MTV EMA, ndërsa Loredana fiton si “Performuesja më e mirë zvicerane”

Grupi korean ka kryesuar me çmime edhe këtë vit ndërsa Loredana ka fituar një çmim.

Duke kryesuar me katër çmime në MTV Europe Music Awards të Dielën,BTS grupi i njohur korean fituan këto çmime duke përfshirë këngën më të mirë për “Dynamite” dhe grupin më të mirë, duke mbyllur një vit në të cilin grupi koreane nënvizoi statusin e saj si një akt i madh global.

Kënga e parë e grupit në gjuhën angleze, Dynamite regjistroi gati 34 milion transmetime në SH.B.A. dhe 300,000 shitje në javën e saj të parë, duke e bërë BTS aktin e parë Koreane që debutoi në Nr. 1 në Listën e Singles të Billboard Hot 100 të SHBA.

Grupi me shtatë anëtarë gjithashtu rrëmbeu çmimet MTV për veprën më të mirë të drejtpërdrejtë virtuale dhe fansat më të mëdhenj, megjithëse pandemia e koronavirusit do të thoshte se nuk kishte audiencë dhe asnjë ceremoni për të shënuar arritjen e tyre.

Ndërsa ishte shqiptarja Loredana e cila mori një çmim të rëndësishëm, Loredana Zefi, është zgjedhur ‘Artistja më e mirë e vitit në Zvicër’ nga kanali muzikor MTV.

Këtë lajm e ka bërë të ditur edhe llogaria zyrtare e Instagramit të MTV Germany, duke e uruar Loredanën për arritjen, por kjo nuk është fitorja e parë e Loredanës në MTV EMA, pasi ajo fitoi edhe edicionin e kaluar dhe duke se ajo po pëlqehet ndërkombëtarisht.

Related posts

Loredana feston publikimin e albumit “Medusa” me ëmbëlsirën më të veçantë

admin

Madonna këshillon fansat se si ta kalojnë më lehtë periudhën e izolimit

admin

“Mbeten të korruptuar”, The Weeknd ‘shpërthen’ me akuza pasi nuk u nominua në “Grammy Awards”

admin