30.6 C
Los Angeles
August 18, 2022
DailyNews – MK
Përzgjedhjе nga redaktori Politika

Britania e Madhe apel qytetarëve të mos udhëtojnë në Maqedoni të Veriut

Sot Mbretëria e Bashkuar qytetarëve të saj u ka bërë apel që të mos udhëtojnë në Maqedoninë e Veriut, përpos nëse e kanë patjetër ta bëjnë këtë, informon Zhurnal.

Arsyeja për këtë apel është gjendja tmerruese në vendin tonë nga pandemia me Covid 19.

Në apel shkruan se qytetarët e Britanisë në Maqedoni të Veriut mund të hyjnë pa PCR test por gjithsesi nuk u rekomandojnë këtë./

Related posts

Gjukanoviq: Procesi i Berlinit ka një rol të pazëvendësueshëm

admin

Quçukov: Me bllokadën Sofja shkakton ndjenja antibullgare dhe izolohet në BE

admin

Erdogan: Konflikti me Armeninë nuk ka mbaruar

admin