9.8 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Showbiz

Brit Awards hap rrugën për mbajtjen e koncerteve live pa masa anti-Covid

Çmimet Brit 2021 do të shënojnë ngjarjen e parë të madhe të muzikës në më shumë se një vit që nga pandemia.

Në një njoftim të enjten, u zbulua se Brit Awards do të zhvillohej para një audience të drejtpërdrejtë prej 4,000 personash në Londër  më 11 maj – gjashtë ditë para fazës tjetër të masave anti-Covid.

Ceremonia, e cila do të transmetohet drejtpërdrejt në ITV dhe do të drejtohet nga Jack Whitehall, do të festojë kthimin në muzikë live dhe e nominuara Dua Lipa u ka premtuar atyre që do të marrin pjesë se do të jetë ‘një natë për t’u kujtuar’.

Ceremonia dhe shfaqja drejtpërdrejt do të jenë pjesë e Programit Shkencor të Qeverisë për Kërkimin e Ngjarjeve dhe do të përdorë metoda të zgjeruara të testimit për të shqyrtuar se si mund të ndodhin ngjarjet pa nevojën e distancës shoqërore pasi të gjitha kufizimet të hiqen më 21 Qershor.

Duke punuar ngushtë me qeverinë për t’iu përmbajtur udhëzimeve të sigurisë, kjo do të thotë që BRITs, do të jetë shfaqja e parë muzikore e drejtpërdrejtë në The O2 në më shumë se një vit, me 4,000 bileta që janë duke u kapur – vetëm një e pesta e kapacitetit 20,000 të vendit.

BRIT-et do të luajnë një rol të rëndësishëm në hapjen e rrugës për kthimin e muzikës live./Lajmi.net/

Related posts

Fifi bën një tjetër rrëfim personal: Për tre muaj shtova 25 kilogram

Admin

Krejt papritur, Arditi i rrëmben një puthje në buzë Beniadës

Admin

Labi jep lajmin e mirë, thotë se Ambasada në Shkup e ka ftuar nënën e vajzës së sëmurë për të shikuar mundësinë e pajisjes me vizë

Admin

I përfshirë në krizën mes Icardit dhe Wanda Naras – Eros Ramazzotti thyen heshtjen teksa flet për raportin me gruan e futbollistit

Admin

Atmosferë e zjarrtë në shtëpinë e Big Brother – ‘martohen’ Beniada Nishani dhe Ardit Çuni derisa nuk mungon edhe një puthje mes çiftit

Admin

“Pse nuk u fejuam ne?”, Fifi pyet troç Granitin

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com