13 C
Los Angeles
December 3, 2021
DailyNews – MK
Shqipëri

Breshëri plumbash në Tiranë, vriten dy persona brenda veturës

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar mbrëmjen e sotme në zonën e Astirit në Tiranë, ku janë vrarë dy persona.

Mësohet se është qëlluar me armë zjarri në drejtim të mjeti tip “Audi”.

Menjëherë shërbimet e Policisë kanë shkuar në vendngjarje dhe po kontrollojnë  zonën me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

Ndërkohë janë ngritur disa pika kontrolli në hyrje dhe dalje të qytetit të Tiranës.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë punon për sqarimin e plotë e rrethanave të ngjarjes dhe grumbullimin e çdo prove që do çojë në identifikimin dhe kapjen e autorit/ve. /tch/

Related posts

Shqipëria merr Presidencën e SWG-së/ Krifca: Fermeri në qendër të politikave tona

admin

Rama ndan lajmin e mirë: Shpërblim deri në 150% për policët që punojnë larg vendbanimeve të tyre

admin

Balluku inspekton punimet në Rrugën e Arbrit: Aksi do të hapet më 29 nëntor

admin