15.8 C
Skopje, NM
13/06/2021
DailyNews.mk
Шоубиз

Бредли Купер ги повика жителите на Пенсилванија да гласаат во ноември

Бредли Купер го прави својот дел за да убеди што повеќе луѓе во неговата родна Пенсилванија да излезат на гласање на претстојните претседателски избори.

Познатиот актер и режисер (45) се здружи со Now This News за видео кое ги опишува трите начини на кои луѓето можат да гласаат: по пошта, рано лично или на гласачко место на денот на изборите.

И тој тоа го прави со напуштање на стереотипот – што треба и што не треба – со цел да се слушне гласот на народот.

Крајниот рок за онлајн регистрирање во избирачкиот список на Пенсилванија е понеделник, 19 октомври, за што Купер во видеото вели „ќе трае помалку од пет минути“.

Related posts

Марија Шарапова се сврши со британскиот милионер Александар Гилкс

Lea Musliju

Џорџ Клуни вели дека Том Круз не претерал со реакцијата за прекршување на Ковид протоколите

Lea Musliju

Џенифер Лопез со настап на Новогодишната вечер

Lea Musliju

Карди Би носи долна облека во видео за 29. роденден на сопругот Офсет

Lea Musliju

Ријана го промовира новиот производ од брендот „Фенти бјути“

Lea Musliju

Џорџ Клуни: Ова беше грозна година, но ќе излеземе посилни и подобри

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More