19.8 C
Skopje, NM
21/06/2021
DailyNews.mk
Uncategorized

Бред Пит сака Џилијан Арменанте да сведочи на судењето за старателство

Правниот тим на хоивудската ѕвезда Бред Пит , наводно, планира да ја повика Џилијан Арменанте –  актерка која глумеше со Анџелина Џоли во драмата Girl, Interrupted – да сведочи на претстојното судење за старателство на поранешната славна двојка.

Списокот на сведоци за Пит, поднесен на 21 септември, вклучува терапевт, чувар и бројни психолози, пишува „Ју-ес викли“.

Пит исто така ќе сведочи, а неговите адвокати вкрстено ќе ја испрашуваат Џоли, тврди сајтот.

Според истиот извор, судењето за старателство над нивните шест деца треба да се одржи од 5 до 23 октомври.

Поранешната двојка е заглавена во горчлива битка за старателство уште од разделбата во 2016 година, а тензиите меѓу нив ескалираа до тој степен што тие веќе не одат на семејна терапија пред судењето за старателство закажано за следниот месец.

Related posts

Carovska: Modeli mësimor që e zgjodhëm po jep rezultate

Admin

Dimitrov: Nuk heqim dorë nga identiteti dhe gjuha maqedonase, as nga ardhmëria evropiane

Admin

Ndjehet tërmet në Tetovë dhe Gostivar

Admin

Brenda shtëpisë 100 milionë dollarëshe të Pierce Brosnan në Malibu

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More