2.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Rajoni

Borrell: Nga Qeveria e re në Kosovë presim reformat dhe dialog me Serbinë

Shefi i diplomacisë evropiane Josep Borrell tha se, pas zgjedhjeve në Kosovë, reformat dhe përfshirja konstruktive në dialogun e ndërmjetësuar nga BE me Beogradin pritet nga Qeveria e re në Kosovë.

“BE pret me padurim formimin e një Kuvendi të ri, qeverinë dhe zgjedhjen e një presidenti të ri pas zgjedhjeve në Kosovë,” shkroi ai në Twitter, transmeton Klan Kosova.

Ai deklaroi më tej se BE do të vazhdojë të mbështesë Kosovën në përparimin në rrugën evropiane.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com