18.3 C
Los Angeles
January 22, 2022
DailyNews – MK
Maqedoni TOP LAJM

Bomgartner do t’i prezantojë Programin dhe prioritetet e presidencës franceze me Këshillin e BE-së

Shkup, 14 janar – Programi dhe prioritetet e presidencës franceze me Këshillin e Bashkimit Evropian sot në konferencë për media do t’i prezantojë ambasadori francez në vend, Siril Bomgartner.

Ambasadori Bomgartner dje i prezantoi prioritetet e presidencës franceze para anëtarëve të Këshillit Nacional për Eurointegrime në Kuvend.

“Përforcimi i forcës dhe fuqisë evropiane, mbrojtja nga siguria, por edhe çdo sfidë tjetër me të cilën ballafaqohet BE-ja, mbrojtja e shëndetit të qytetarëve, rimëkëmbja ekonomike, por edhe aktivitetet për forcimin e ndjenjës së përkatësisë janë pjesë e prioritetet gjatë presidencës franceze të Këshillit të Bashkimit Evropian për periudhën janar-qershor 2022”, paralajmëroi Bomgartner.

Related posts

Taravari: Nuk kam ikur, shkoj në Turqi i ftuar nga biznesi shqiptaro-turk

admin

Zendeli dhe Bajrami mohojnë se do t’i rikthehen shumicës aktuale!

admin

Dita e Alfabetit/ E hëna ditë jo pune për të gjithë shqiptarët

admin