30 C
Los Angeles
August 8, 2022
DailyNews – MK
Auto

BMW i7 2023 duket ‘i madh dhe i rëndë’ derisa shihet duke u testuar në Nurburgring

BMW i7 i parë ndonjëherë është tani në linjat e prodhimit së bashku me Serinë e re 7 në fabrikën e kompanisë në Dingolfing, Gjermani.

Sipas mediave të huaja, dërgesat e para të klientëve janë planifikuar për këtë vjeshtë dhe duket se prodhuesi i automjeteve është ende duke bërë rregullimet përfundimtare të dyshes luksoze.

Dhe prototipe të pakumufluara u kapën së fundmi duke lëvizur në Nurburgring, duke sugjeruar se ndoshta po bëhen disa ndryshime përfundimtare.

Atje janë vënë re të paktën dy automjete të ndryshme testimi G70 su.

pozohet që njëra prej këtyre makinave fuqizohet nga energjia elektrike.

Related posts

Nissan Navara-R, vetura që prodhon 1.000 kuaj-fuqi

admin

Audi largon dy modele të veturave

admin

Inxhinieri që ekspozoi çështjet e sigurisë në Hyundai dhe Kia u shpërblye me 24 milionë dollarë nga rregullatorët amerikanë të automjeteve

admin