1.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Rajoni

Blindohet Greqia, avionët luftarakë mbi qiellin e Egjeut

Pesë avionë “Rafale” zbarkuan në bazën ajrore greke Tanagra për stërvitjen ushtarake “Skyros 2021”. Ministri i Mbrojtjes Kombëtare greke Nikos Panagiotopulos i dërgoi një mesazh të qartë Turqisë me armatimin me avionët e rinj luftarakë.

“Ky ushtrim është një mundësi e shkëlqyeshme për të dy vendet për t’u afruar dhe për të zhvilluar mënyra të qasjes në një nivel të rregullt dhe operacional, si dhe për të dërguar një mesazh të qartë.

Ishtë një mundësi për forcat ajrore të dy vendeve për të promovuar bashkëpunimin e ndërsjellë në një mjedis të kërcënimeve të shumta, duke përmirësuar cilësinë e trajnimit të tyre, ndërsa na lejon gjithashtu të ruajmë disponueshmërinë e ekuipazheve tanë në misione komplekse, përfshirë furnizimin e avionëve” tha Panagiotopulos, i shoqëruar nga ministri francez.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com