5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Bota Përzgjedhjе nga redaktori

Bisedë telefonike mes Biden dhe Putin

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka paralajmëruar presidentin rus Vladimir Putin për ndërhyrjen e zgjedhjeve në thirrjen e tyre të parë si homologë, thotë Shtëpia e Bardhë.

Biseda përfshiu një diskutim në lidhje me protestat e vazhdueshme të opozitës në Rusi dhe një zgjatje të paktit të fundit të armëve bërthamore SHBA-Rusi.

Putin përgëzoi presidentin e ri të SHBA për fitoren e zgjedhjeve, sipas një deklarate ruse.

Të dy palët thanë se ranë dakord të mbanin kontaktet duke ecur përpara

Related posts

Marrëdhëniet NATO-Rusi janë në pikën më të ulët që prej Luftës së Ftohtë, thotë Stoltenberg

Admin

Coronavirusi mund të ketë vrarë 80-180 mijë punonjës shëndetësorë, thotë OBSH

Admin

Lëshuan çantat, zhveshën uniformat, hoqën këpucët,…: Kjo ishte mënyra e protestës së stjuardesave të ish-Alitalia në rrugët e Romës

Admin

Fermeri belg bleu banane në treg, por në to gjeti kokainë

Admin

Rusia identifikon variant të ri të koronavirusit

Admin

Kremlini nuk e “respekton” çmimin për Navalnyn

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com