19.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Bota

Biseda Putin-Aliyev, në fokus Karabaku Malor

Kryetari i Shtetit të Rusisë, Vladimir Putin dhe Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev biseduan gjendjen në Karabakun Malor.

Në deklaratën e bërë nga Presidenca e Azerbajxhanit, Aliyev i telefonoi Putinit dhe e uroi me rastin e ditëlindjes.

Sipas TRT, në bisedën Aliyev-Putin u shqyrtua edhe gjendja në Karabakun Malor. Liderët shkëmbyen mendime edhe në lidhje me marrëdhëniet Azerbajxhan-Rusi.

Related posts

I bie shkurt, australiani kalon tetë korsi me veturë dhe përplaset në fund – policia publikon pamjet rrëqethëse

Admin

Lejuan qenin që vazhdimisht ta kafshojë të arrestuarin, FBI heton zyrtarët policorë të përfshirë në këtë rast

Admin

Nxori armën dhe filloi të shtie mbi qytetarët në mes të rrugës, plagosen pesë persona në Manhattan – përfshirë sulmuesin

Admin

Macron goditet me vezë gjatë vizitës në një panair – presidenti francez befason me deklaratën

Admin

Presidenti i Koresë së Jugut sugjeron ndalimin e ngrënies së mishit të qenve

Admin

Burri në Angli ‘kërcënon të vrasë gruan me sharrë elektrike’, para se t’i vërë zjarrin vetes

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com