5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Bota Përzgjedhjе nga redaktori

Biden anulon vendimin e Trump për ndërtimin e murit SHBA-Meksikë

Të enjten në mëngjes, Biden informoi Kongresin amerikan se kishte hequr dorë nga urgjenca kombëtare për ndërtimin e kufirit SHBA-Meksikë, e shpallur për herë të parë nga Trump në shkurt të 2019.

Zyrtarët e administratës Trump thanë se muri i kufirit ka ndaluar kontrabandistët dhe njerëzit që kalonin kufirin në mënyrë të paligjshme.

Raportet e medias vlerësuan se muri i kufirit u kushtoi amerikanëve rreth 20 milionë dollarë për milje. Në kohën kur Trump u largua nga zyra, rreth 25 miliardë dollarë ishin shpenzuar për ndërtimin e saj. Që nga 15 janari, qeveria kishte shpenzuar rreth 6 miliardë dollarë nga gati 11 miliardë dollarë në punën që nënshkroi kontrata për të bërë.

Related posts

Marrëdhëniet NATO-Rusi janë në pikën më të ulët që prej Luftës së Ftohtë, thotë Stoltenberg

Admin

Coronavirusi mund të ketë vrarë 80-180 mijë punonjës shëndetësorë, thotë OBSH

Admin

Lëshuan çantat, zhveshën uniformat, hoqën këpucët,…: Kjo ishte mënyra e protestës së stjuardesave të ish-Alitalia në rrugët e Romës

Admin

Fermeri belg bleu banane në treg, por në to gjeti kokainë

Admin

Rusia identifikon variant të ri të koronavirusit

Admin

Kremlini nuk e “respekton” çmimin për Navalnyn

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com