12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Betim Halimi pranon ftesën, do të luajë për Kosovën?!

Raportohet se Betim Halimi ka pranuar ftesën që të luajë për Kosovën.

25 vjeçari është portieri i Olimpik Donetsk të Ligës së Ukrainës dhe ka bërë pesë paraqitje me ekipin.

Klubi Olimpik ka njoftuar përmes një njoftimi se Halimi është thirrur për herë të parë nga Kombëtarja e Kosovës.

Ai pritet të luajë për ndeshjet kualifikuese që do t’i zhvillojë Kosova në mars, ku më 28 mars Kosova do të luajë përballë Suedisë.

Klubi Olimpik ka publikuar një fotografi të lojtarit me mbishkrimin se ka pranuar ftesën në rrjetin e tyre social “instagram”, mirëpo e kanë fshirë, pa dhënë ndonjë arsye.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com