9.8 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Besa Ademi kryetare e re e Gjykatës Supreme

Besa Ademi është kryetarja e re e Gjykatës Supreme. Ajo u zgjodh sot në Këshillin Gjyqësor me 12 vota për dhe një kundër, përcjellë Zhurnal.

Përpos Ademit, për pozitën shef i gjykatës më të lartë u zgjodhën dhe gjykatësit Xhemail Saiti dhe Lidija Nedellkova.

Deri tani në Gjykatën Supreme si ushtrues detyre ishte gjykatësi Faik Arsllani i cili pasoi Jovo Vangellovskin. Ky i fundit ishte shkarkuar për veprime joprofesionale dhe joligjore

Related posts

Ndërmerren masa kundër mësimdhënësit i cili ushtroi dhunë në një shkollë në Butell të Shkupit

Admin

Mickoski nuk beson se Zaev do të heq dorë nga pozita e kryeministrit

Admin

Shilegov: QKM me planetarium të ri për vizitorët më të rinj

Admin

Shuhet zjarri në Parkun e Qytetit

Admin

Nxënësit përleshen në një shkollë të mesme në Veles

Admin

MPJ e Maqedonisë: Protokolli i ri me BE-në me përfitime të reja për bizneset për qasje në tregjet evropiane

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com