9.8 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Berlusconi shtrohet në spital, kjo është arsyeja

Silvio Berlusconi është shtruar në spital dhe thuhet se është në gjendje jo të mirë.

Ish-presidenti i AC Milan, tani president tek skuadra e Serie B, Monza, është shtruar në spital nga një problem me zemrën.

Ish-kryeministri italian u shtrua në spital në Principatën e Monacos, në repartin e kardiologjisë nga një problem me zemrën përkatësisht me aritmi në zemër.

Mjeku i tij personal, Alberto Zangrillo, e ka konfirmuar lajmin për “ANSA”.

“Të hënën shkova urgjentisht atje ku banon përkohësisht presidenti, në jug të Francës, për shkak të një përkeqësimi. Pasi e vizitova, i sigurova shtrimin urgjent në spital në qendrën e kardiologjisë në Principatën e Monakos, sepse e konsiderova të rrezikshëm transportin drejt Italisë”, deklaroi Zangrillo.

Berlusconi po vizitonte vajzën e tij Maria, afër qytetit të Nices, kur iu përkeqësua gjendja shëndetësore. Sipas mjekut gjendja e 84 vjeçarit u përkeqësua tre ditë më parë.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com