9.8 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Bennacer: Janë raste të rralla kur Ibrahimovic e mban vetën me lojtarët e rinj

Mesfushori i Milanit, Ismael Bennacer ka thënë se sulmuesi Zlatan Ibrahimovic nuk e mban vetën kur ai duhet të shtyjë lojtarët e rinj të japin më të mirën.

Algjeriani beson se 39-vjeçari i ka sjellë klubit dhe është bërë lider i talentëve të rinj.

“Zlatan shumë rrallë që e mban vetën kur duhet t’i shtyjë bashkëlojtarët e rinj te Milani”.

“Edhe kur e shohim duke bërtitur në fushë, është më mirë se kur nuk thotë asgjë. Kjo do nënkuptonte se atij nuk i intereson çfarë jemi duke bërë”.

“Na ka sjellë shumë, me eksperiencën që ka provon të na dërgojë në nivelin tjetër”.

“Ai na jep shumë këshilla. Ibrahimovic është bërë lider i gjeneratës së re të talentëve”, tha ai.

Momentalisht, Milani është lider në Seria A me 49 pikë, dy më shumë se Interi dhe shtatë më shumë se Juventusi, kjo e fundit ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com