23.8 C
Skopje, NM
19/09/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Bëni kujdes gjatë vizitave në Vodno dhe vendet e tjera për piknik, apelojnë nga Qyteti i Shkupit

Shkup, 29 korrik 2021 (MIA) – Për shkak të rritjes së rrezikut të zjarreve lokale nga temperaturat e larta dhe fazës portokalli që preku rajonin, Qyteti i Shkupit u bën thirrje të gjithë qytetarëve gjatë vizitës së malit Vodno, vendeve të tjera për piknik dhe pyjet të bëjnë kujdes me cigaret, të shmangin ndezjen e zjarreve në ambient të hapur, si dhe aktivitetet të tjera të cilat mund të shkaktojnë zjarre të padëshiruara.

“Sot u evidentua një zjarr i tillë në malin Vodno, nën vendbanimin Markovo kruvçe. Për momentin në terren po ndërhyn  Brigada Zjarrfikëse e Shkupit me 9 automjete dhe ekipe nga NP “Parqe dhe gjelbërime”, ndërsa shkaku i zjarrit është faktori njeri”, kumtuan nga Qyteti i Shkupit.

Njëkohësisht, nga atje thonë se nëse qytetarët vërejnë ndonjë zjarr të raportojnë menjëherë në Brigadën e Zjarrfikësve në numrin e telefonit 193 ose në Qendrën e Menaxhimit të Krizave në numrin e telefonit 195.

Related posts

Drejtoresha e QIK-ut, Sermine Purrini: Unë i them PO Visar Ganiut për të vazhduar rrugëtimin për një Çair më të gjelbër

Admin

Sadi Bexheti sot realizoi takim me nëndegët Vëllazërimi dhe Gam Gam

Admin

Para zgjedhjeve, kryetarët e komunave ndajnë mijëra leje për ndërtim

Admin

539 të infektuar, 41 viktima nga Covid në 24 orët e fundit

Admin

Shkupjani e mashtron kushërirën e tij, për dy muaj ia merr 50 mijë euro

Admin

Vërshime në Veles, përmbyten një pjesë e rrugëve

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com