12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Belgjika publikon listën e lojtarëve, ftohet edhe Januzaj

Kombëtarja e Belgjikës konsiderohet si një skuadrat favorite për ta fituar EURO 2020.

Gjatë ditës së sotme, Belgjika ka bërë publikimin e listës së lojtarëve të ftuar për ndeshjet e marsit.

Në këtë listë, shihet edhe grumbullimi i Adnan Januzaj, i cili ka pasur një sezon të mirë me skuadrën e Real Sociedad.

Belgjika konsiderohet të jetë si një nga skuadrat favorite për ta fituar evropianin 2020, mirëpo në mars do të luajë për kualifikimet në Kupën e Botës 2022.

Më 24 mars, Belgjika do të luajë ndaj Uellsit për ndeshjet kualifikuese, ndërsa më 27 mars ndaj Çekisë dhe me Bjellorusinë më 30 mars.

Më poshtë është edhe lista e plotë:

Image

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com