10.8 C
Skopje, NM
15/06/2021
DailyNews.mk
Спорт

Белгија без Де Брујне против Исланд

Белгија без Кевин Де Брујне ќе патува на Исланд на натпреварот во Лигата на нации. Играчот на Манчестер сити пред два дена против Англија беше заменет во 73 минута поради повреда. Де Брујне веднаш по натпреварот на Вембли се вратил во својот клуб.

Не познато за каква повреда се работи, а клубот не соопшти дали тој ќе биде подготовен за претстојниот натпревар со Арсенал во Премиер лигата.

Повредата на Де Брујне е само еден од низата кадровски пролеми со кои се соочува Пеп Гаврдиола. Поради повреда натпреварот со Белгија го пропушти англискиот репрезентативец Рахим Стерлинг, а од претходно се повредени напаѓачите Габриел Жесус и Серхио Агуеро.

Related posts

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за наградата на ФИФА

Lea Musliju

Казната на Русија скратена на две години, остануваат без химна и знаме

Lea Musliju

Волејот на Ибрахимовиќ е најдобар гол во историјата на МЛС лигата

Lea Musliju

„Овој Манчестер јунајтед може да ја освои титулата“

Lea Musliju

Клоп ќе остане без омилениот „џокер“

Lea Musliju

Ривер Плејт го декласираа Насионал

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More