18.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Ekonomi

Bekteshi takon Ambasadoren Bërns

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, sot ka takuar Ambasadoren e SHBA-ve në vend Kejt Mari Bërns.

Bekteshi dhe Bërns gjatë takimit kanë biseduar për projektet e implementuara dhe të planifikuara të Ministrisë së Ekonomisë, me të cilën ka marrë mbështetje nga Ambasadorja Bërns.

Ministri Bekteshi në rrjetin social Facebook shkruan: “Shtetet e Bashkuara janë partner strategjik i Maqedonisë së Veriut, mbështetja e biznesit është thelbësore për zhvillimin e ekonomisë.

Sot në takimin me ambasadoren e SHBA-ve në Maqedoninë e Veriut, Sh.T.Znj. Kate Marie Bërns folëm për projektet e implementuara dhe aktivitetet e planifikuara të Ministrisë së Ekonomisë në fushën e energjetikës, tregtisë, inovacionit, mbështetjes së investitorëve të huaj, si dhe mbështetjes së sipërmarrësve të rinj.

Mbështetja e Shteteve të Bashkuara ka një rëndësi të madhe për proceset e reformave në vendin tone”.

Related posts

Në Republikën Serbe ndalohet importi i rrushit nga Maqedonia e Veriut për shkak të pesticideve

Admin

Oda Ekonomike: Turizmi i Maqedonisë së veriut me numra më të dobët në rajon, rimëkëmbja më herët në vitin 2023

Admin

Grupacioni Parkland shënon 5 vjetorin e themelimit

Admin

Takim i Shoqatës së kursimtarëve nga banka “Eurostandard” me Delegacionin e BE-së

Admin

Një në dhjetë e të punësuarve në Shqipëri paguhen nën kufirin e varfërisë prej 5 dollarësh në ditë

Admin

BERZH-i do t’i prezantojë rezultatet nga programi GEFF

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com