33.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Спорт

Бејл е во добра форма

Герет Бејл би требало да дебитира за Тотенхем на натпреварот со Вест Хем кој ќе се одигра наредниот викенд. Велшанецот во последните денови од преоден рок се врати во Тотенхем. Тој оваа сезона е позајмен од страна на Реал.

Бејл не е со својата репрезентација, која синоќа во контролен меч беше поразена од Англија (3:0). Бејл останал во клубот за да работи дополнително на својата форма.

Како што пишува „Фудбал Лондон“ тренерите во Тотенхем биле пријатно изненадени од неговата физичка подготвеност. Бејл последен пат играл натпревар за Реал пред повеќе од четири месеци.

„Во Тотенхем се шокирани. На тренерите не и се верува колку Бејл се труди и каков пример им дава на помладите фудбалери кои тренираат со него. Би требало целосно да биде подготвен за натпреварите што следуваат“, пишува „Фудбал Лондон“.

Бејл во 2007 година од Саутемптон пристигна во Тотенхем за 15.000.000 евра, по шест години за 101.000.000 евра тој замина во Реал.

Related posts

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за наградата на ФИФА

Lea Musliju

Казната на Русија скратена на две години, остануваат без химна и знаме

Lea Musliju

Волејот на Ибрахимовиќ е најдобар гол во историјата на МЛС лигата

Lea Musliju

„Овој Манчестер јунајтед може да ја освои титулата“

Lea Musliju

Клоп ќе остане без омилениот „џокер“

Lea Musliju

Ривер Плејт го декласираа Насионал

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More