22 C
Los Angeles
November 28, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni TOP LAJM

BDI ka filluar festën në Dibër (Video)

Shkup, 14 nëntor – Zgjedhjet lokale në Dibër në rrethin e dytë janë mbajtur sot në Dibër për të parin e komunës. Në këtë rreth kanë garuar Hekuran Duka nga BDI dhe Bekim Pocesta nga koalicioni ASH/AAA.

Shtabi zgjedhor i BDI-së ka nisur festën në Dibër kurse si pjesë e atyre që festojnë është edhe kandidati i tyre, Hekuran Duka.

Duka ka garuar për mandat të dytë në këtë komunë.

Dalja në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale në Dibër ka qenë mbi 45% ndërsa kanë votuar 8534 qytetarë nga 19211 me të drejtë vote. Sot në Dibër është votuar në 27 vendvotime.

Rrethi i dytë në Dibër mbahet sot, dy javë nga rrethi i dytë në gjithë komunat tjera, përshkak të rivotimit më 31 tetor, 2021.

https://www.facebook.com/BDIDegaDiber/videos/293115909355307

Related posts

Janë ndarë çmime në Samitin e grave sipërmarrëse 2021

admin

Analizë/ A po shkon LSDM në “FERR” ! Rrugë të pakthyer

admin

Përfundoi dita e parë e debatit në komision për Propozim-buxhetin për vitin 2022

admin