22.4 C
Los Angeles
November 30, 2021
DailyNews – MK
Sport

Bayerni me disa mungesa ndaj Dinamo Kievit – formacionet e mundshme

Bayern Munichu është nikoqir i Dinamo Kievit për përballjen në rrethen e pestë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja që fillon në ora 18:45, do të luhet në stadiumin “NSC Olimpiyskiy Stadium”, me Bavarezët që shihen si favoritë në letër.

Për këtë sfidë, skuadra ukrainase do të jetë pa lojtarët si Ibrahim Kargbo, Artem Besedin, Denys Popov, Vladyslav Supriaga dhe Ruslan Neshcheret.

Në anën tjetër, Bayerni nuk mund të llogarisë në Dayot Upamecanon që është i supsneduar, ndërsa Nuklas Sule, Joshua Kimmich, Michael Cuisance, Eric Maxim, Chupo-Moting, Serge Gnabry e Jamal Musiala janë në karantinë, derisa në dyshime janë Kingsley Coman dhe Marcel Sabitzer.

Formacionet e mundshme:

Dinamo Kiev:Bushchan, Mykolenko, Syrota, Zabarnyi, Kedziora, Sydorchuk, Shaparenko, Pena, Buyalskyi, Tsygankov, Harmash.

Bayern Munich: Neuer, Davies, Hernandez, Nianzou, Pavard, Goretzka, Tolisso, Coman, Muller, Sane, Lewandowski.

Foto: WhoScored

Related posts

Sheriffi dhe Interi luajnë për fitore, formacionet e mundshme

admin

Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Jordanisë – Gliha pa ndonjë befasi të theksuar

admin

Dani Alves takohet me drejtuesit e Barcelonës, pritet të ndodh rikthimi befasues i brazilianit

admin